انقلاب اسلامی و ضرورت جهاد تبیین

شما اینجا هستید

انقلاب اسلامی و ضرورت جهاد تبیین
سلسله سخنرانی های کانون طلوعِ دفتر ارتباطات فرهنگی (وابسته به موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)) به مناسبت ایام الله دهه فجر و 44 سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، با موضوع «انقلاب اسلامی و ضرورت جهاد تبیین» و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین روانبخش(عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)) برگزار شد.
ایشان با اشاره به سخنان روشنگرانه حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) و تبیین حقایق در صدر اسلام، به اهتمام رهبر معظم انقلاب به جهاد تبیین فرمودند: «اصرار رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین در سالگرد بزرگداشت این دو بانوی بزرگ اسلام، نشان می دهد که اصولا اسلام با جهاد تبیین پیش رفته و اسلام فقط مستکبران را با جهاد نظامی از سر راه بر می دارد و مانع زدایی می کند، وگرنه مسلمانان هند و چین و اندونزی و مالزی و... نتیجه جهاد تبیین و روشنگری هستند».
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: «از زمان پیامبر اسلام تا کنون همواره موانعی بر سر راه پیشرفت اسلام بوده است، اما از آنجا که اسلام دین همراه با عقلانیت و منطق است و هدایت یک نفر موجب هدایت صدها نفر دیگر می شود،. امروز شاهد جمعیت چند میلیاردی مسلمانان در جهان هستیم که همچنان رو به افزایش است.»
ایشان با اشاره به اینکه "اسلام به عنوان دین عقلانی و منطقی ظرفیت جهاد تبیین دارد و از همین رو باید مسلمانان حقایق را بیان کنند"، افزود: «عدم کنترل و نظارت بر فضای مجازی موجب شده دشمن برای تحریف و تخریب انقلاب و بزک کردن رژیم طاغوت فعالیت هایی داشته باشد و این امر نشان می دهد، برای روشنگری و تبیین، باید به عرصه های فراتر از مبانی و اعتقادات نیز توجه داشت تا دشمن نتواند مردم را نسبت به اساس و بنیان و اهداف و پیشرفت های انقلاب از طریق رسانه ها و فضای مجازی دچار یاس و تردید کند».
دکتر روانبخش با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر پاسخ گویی به شبهات فضای مجازی افزود: «دشمن امروز بر آرمان و اهداف و دستاوردهای انقلاب متمرکز شده است و باید همانطور که جنگ نظامی و اعتقادی و اقتصادی و علمی و هسته ای را به فرصت تبدیل کردیم، جنگ رسانه ای را نیز به فرصت تبدیل کنیم».
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری همچنین با اشاره به دکترین «هزار خنجر» دشمن گفت: «این دکترین توسط صهیونیست ها طراحی شده و با حمایت آمریکایی ها در حال انجام است». وی در توضیح این دکترین گفت: «دشمن به این نتیجه رسیده که نمی توان با جنگ نظامی و فرهنگی و اقتصادی با جمهوری اسلامی مقابله کرد، بلکه باید با هزار خنجر به او حمله کرد تا از پا در بیاید.»
دکتر روانبخش در پایان به ده راهبرد دکترین هزار خنجر اشاره کرد و گفت: «یکی از راهبردهای این دکترین این است که پیشرفت های ایران اسلامی را نبینند و در مقابل پیشرفت های دشمنان را بزرگ کنند. مثلا موشک نقطه زن خود را نبینیم، اما موشک نقطه زن آمریکا و اسراییل را ببینیم. رشد اقتصادی خود را نبینیم، اما برای آمریکا را ببینیم.»
ایشان همچنین ضریب دادن به مشکلات کشور، تعمیم فساد موردی به سیستم و نظام، ناامیدی از بهبود اوضاع، کشته سازی در اعتراضات و شورش ها و تجمعات، تمسخر روحانیت به اندک بهانه ای، ترویج و تبلیغ انسانهای ناکارآمد و بی‌عرضه در انتخابات برای ناکارآمد جلوه دادن نظم، انتساب فساد منتخب مردم به نظام و انقلاب و لجن پاشی به چهره الگوها و قهرمانان را از دیگر راهبردهای دکترین هزار خنجر دانست.
ایشان در ادامه به اجرای این اقدامات در فضای مجازی اشاره کرد  و گفت: «کسانی که قدرت بیان و قلم دارند بایست در این عرصه فعالیت داشته و ضمن تبیین هزار خنجر، به روشنگری و تبیین بپردازند».
مشاهده فیلم:
https://aparat.com/v/KusFq