مهمترين موانع جهاد تبيين

شما اینجا هستید

مهمترين موانع جهاد تبيين

 

دکتر حسن عباسي در همايش جهاد تبيين که روز جمعه 13 اسفند،‌ از سوي دفتر ارتباطات فرهنگي در موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) قم برگزار شد با اشاره به تاسيس و مديريت اينترنت در جهان توسط وزارت دفاع آمريکا گفت:  «اينترنت را نظامي ها در دنيا ايجاد کردند و NCA  آمريکا، آن را اداره و فرماندهي مي کند. در واقع پروتکل گوگل و شبکه هاي اجتماعي توسط سازمان NCA ارائه مي شود و آنها موظفند در اين قالب عمل کنند. بنابراين اصولا اينترنت جهان به دست نظامي هاي وزارت دفاع آمريکاست».

 

وي در ادامه با اشاره به آيه شريفه « ادْعُ إِلي‏ سَبيلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَ الْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَ جادِلْهُمْ بِالَّتي‏ هِيَ أَحْسَنُ»، بهترين روش در مقابل مخالفان و ليبرل هاي داخلي را "جدال احسن" دانست و گفت: «مثلا براي کساني که از برجام دفاع مي کنند و چشم اميد به گشايش اقتصادي توسط آمريکا دوخته اند، حکمت و موعظه جواب نمي دهد و تنها با روش جدلي بايد با آنها سخن گفت و بيان کرد که "چگونه کشوري که 30 تريليون دلار بدهي دارد، و در آستانه فروپايشي اقتصادي است، مي تواند مشکل اقتصادي کشور ديگر را حل کند؟!"» 

 

وي براي موانع جهاد تبيين به سه مساله جهاد کبير در مقابل کفار، مديريت تفرقه بعد از بينه و نيز  معضل توابين انقلاب دانست و گفت: «ما در جهاد کبير، مساله عدم اطاعت از قواعد کفار را داريم که در سردر وزارت امور خارجه با عنوان شعار "نه شرقي و نه غربي جمهوري اسلامي" و بر اساس قاعده "نفي سبيل" درج شده است. در اين مساله نيز با استفاده از روش جدال احسن مي توان بر آنها پيروز شد. به عنوان نمونه وقتي برباي مخالفت با سند 2030، همان فصل اول سند خانواده را که از سوي آنان در ارديبهشت هر سال منتشر ميشود و به حرامزاده ها اختصاص دارد  نشان دهيم، نياز به تبيين بيشتري ندارد و ديگر کسي از سند 2030 دفاع نخواهد کرد».

 

رئيس انديشکده يقين با اشاره به راهکار عبور از مانع اول جهاد تبيين، جرات و آگاهي نسبت به اصل برائت و «لا اله» دانست و افزود: «تا زماني که بر مبناي غير توحيدي و تثليت در يکصد و بيست رشته علوم انساني و غير انساني، دانشجو و استاد فارغ التحصيل تربيت مي کنيم، نمي توان انتظار داشت که به تمدن اسلامي برسيم. اصلاح اين امر نيازمند جهاد کبير و عدم اطاعت از کفار در سيستم آموزشي است که بايد ابتدا قواعد کفار را نفي کرد. البته اين امر لوازم و هزينه هايي نيز دارد.»

 

وي با اشاره به آيه شريفه "وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ" گفت:‌«آن شهيد عزيز بر اساس همين آيه گفت "کاخ سفيد را حسينيه مي کنيم" و بلکه ما بايد همه کاخ ها را به زينببه و مهديه تبديل کنيم. اين اراده خداست و بايد به کساني که مخالف مي کنند گفت تو چکاره اي که در مقابل اراده خدا مي خواهي اراده ديگري داشته باشي؟!»

 

استاد حسن عباسي با اشاره به طرح "نرماليزاسيون" در ايران و "تطبيع" در کشورهاي عربي به عنوان برنامه چند سال اخير دشمن در عرصه هاي مختلف سبک زندگي گفت: «توئيت "ايران نرمال" را خود دشمنان منتشر کردند و طبيعي است برنامه هاي نرماليزه شدن ايران را مانند سگ پروري، بي حجابي، همجنس گرايي، و... را در دستور کار قرار دهند.»

 

ايشان به اشاره به مانع دوم در جهاد تبيين، با اشاره به آيات سوره «بينه»، به دو اصل بينه و تفرقه اشاره کرد و گفت: «مانع دوم در جهاد تبيين، در واقع مربوط به بعد از تبيين است.  يعني بعد از آمدن "بينه" که پوجود يامبر اکرم(ص) و نزول قرآن کريم بود، تفرقه ها آغاز شد؛ و رهبري معظم نيز فرمودند: انقلاب اسلامي يک "بيّنه" بود که مانند صدر اسلام خود باعث تفرقه ها شد. روشن شدن نسبت بين تبيين و تفريق وظيفه دوم ماست».

 

دكتر عباسي با اشاره به مانع سوم در جهاد تبيين، به مساله مواجه به توابين انقلاب اشاره کرد و گفت: «همانطور که هاليوود در پايان فيلم نوح از زبان اين پيامبر خدا، نسيت به اقدامات  خويش اظهار پشماني کرد، به ما انقلابي ها هم مي گويند "بگوييد از اسلام آوردن و انقلاب کردن و اخراج پهلوي و اشغال سفارت و ادامه جنگ و حذف اسرائيل و به صحنه کشاندن روحانيت و الزام حجاب و تشکيل جبهه مقاومت و... اشتباه کرده ايد" و بايد توبه کنيد؛ که بر اثر هجمه هاي رسانه اي دشمن، اين جريان توابين به راه افتاده و برخي نيز به توبه افتاده اند». 

 

وي در پايان با اشاره به اينکه پيروزي در اين جهاد تبيين نيز مانند جهاد نظامي و اقتصادي و امنيتي، با حزب الله خواهد بود گفت: «مهم وظيفه و نسبت خود ما در اين موقعيت زماني است که بدانيم چه اقداماتي بايد انجام دهيم تا در اين عرصه نيز موفق شويم.»

دانلود صوت.

دانلود فيلم.