قدرداني از نظام اسلامي، با تقويت، حمايت و مطالبه گري

شما اینجا هستید

قدرداني از نظام اسلامي، با تقويت، حمايت و مطالبه گري

 

حجت الاسلام و المسلمين دکتر مرتضي آفاتهراني(عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي) در همايش جهاد تبيين که روز جمعه 13 اسفند،‌ از سوي دفتر ارتباطات فرهنگي در موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) قم برگزار شد با اشاره به نعمت هاي فراوان مادي و معنوي خدا بر مردم ايران از جمله حاکميت دين و نعمت ولايت فقيه گفت: «ما ثروتمندترين انسانها هستيم اما  چون شناخت کافي نداريم، قدردان نيستيم و به همين دليل بايد منتظر عواقب آن باشيم».

 

وي با اشاره به آيه شريفه «ظَهَرَ الْفَسَادُ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا كَسَبَتْ أَيْدِي الناس» گفت: «کوتاهي ها و خرابکاري ها از انسان  است؛ وگرنه خداوند و امامان معصوم(ع) در حق ما کوتاهي نکرده اند».

 ايشان در ادامه با اشاره به قدرنشناسي مسلمانان صدر اسلام که منجر به شهادت امام حسين(ع) و محروميت ائمه از حکومت و سرپرستي مردم شد افزود:‌ «نعمت ولايت به قم منتقل شده و اگر اين را قدر ندانيم چه بسا از اينجا نيز به مکان و مردم ديگر منتقل شود». 

 

وي با اشاره به عظمت و عزت اسلام و اهل بيت(ع) گفت: «هرگونه کوتاهي در انجام وظيفه و ياري اهل بيت(ع) و جهاد در راه خدا،‌به ضرر خود ما و موجب محروميت ما از نعمت ولايت عظما مي شود». 

 

 دکتر مرتضي آقا تهراني با اشاره به حادثه شيعه شدن سي ميليون نفري در يکي از مناطق جهان، گفت: «اين هشداري جدي به ماست که اگر موتاهي کنيم خداوند امت ديگري را براي ياري امام عصر بر مي گزيند و براي ما جز حسرت و خسران چيزي نمي ماند.»

 

ايشان با اشاره به مسئوليت سنگين مسئولين از جمله نمايندگان مجلس با اشاره به نظر آيت الله بهجت(ره)  که "ورود به مناصب دانيه متوسطه و عاليه اگر بدانيد به گناه مي افتيد حرام است" افزود:  «ايشان درباره خود بنده فرموده بودند "مجلس جاي عناوين ثانويه است. در عناوين ثانويه زعيم نظر مي دهد. تبيين بيانات او و استدلالات او در مجلس وظيفه شماست. او گزافه نمي گويد. پس موظفيد آن مسائل را در مجلس بيان و دفاع کنيد"».

 

حجت الاسلام آقاتهراني همچنين با اشاره به طرح صيانت، عدم آگاهي نخبگان و روحانيت از اين طرح افزودند: «ما انتظار داريم نخبگان نسبت به اين طرح آگاهي داشته تا بتوانند از آن دفاع و در بين مردم تبيين کنند، وگرنه مجلس به دليل طرح ها و لوايح گوناگون، نمي تواند به اين مساله رسيدگي و اهتمام جدي داشته باشد».

 

ايشان در پايان با اشاره به مشکلاتي که درباره برخي موضوعات فرهنگي در مجلس به وجود مي آيد و نيز مخالفت هاي برخي نمايندگان و مسئولين، افزود: «انقلاب و اسلام براي همه است نه فقط مجلسي ها يا دولتي ها. لذا بايد از مسئولين حمايت و نيز مطالبه کنيم».

شنيدن صوت

مشاهده فيلم