مدیریت بحران یعنی این!

شما اینجا هستید

مدیریت بحران یعنی این!
نگاهی کوتاه به نقش رهبر معظم انقلاب در نوع مواجهه با کرونا و توطئه علیه مذهب
هادی قطبی
یادتان هست چگونه ناگهان کرونا از دل قم پیدا شد و جنگ روانی و رسانه ای علیه این شهر مذهبی شکل گرفت؟ یادتان هست هفته های اول که جرات نداشتی بگویی از قم فقط عبور کردم، چه رسد که بگویی از قم آمدم؟! یادتان هست دروغ ها و شایعاتی که علیه #طلاب بی دفاع و مظلوم بر زبان ها رانده می شد؛ چگونه شیشه ماشین پلاک قم(ایران 16) را هم خورد خاک شیر کردند! برخی طلبه را مورد ضرب و شتم قرار دادند که چرا از قم آمدی؟!  حتی ابلاغ شد روحانیونی که ایام فاطمیه(بهمن 98) از قم به شهرستان ها اعزام شده بودند لیست شوند تا نسبت به قرنطینه خود و خانواده شان اقدام مقتضی صورت بگیرد!
 آری؛ نام قم و حرم و طلبه و آخوند مساوی بود با کرونا و کرونا یعنی مرگ یعنی مردن یعنی مزاحمت؛ و اینچنین توطئه قم هراسی و مذهب هراسی داشت رقم می خورد! 
و آیا یادمان هست از همان آغاز رهبرمان فرمود برای رمضان و محرم و اربعین و ایام نوروز و... تابع تصمیمات ستاد کرونا و نظرات تخصصی و کارشناسی آنها هستیم و باشیم؟ یادمان هست که  فرمود "هر چه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد باید عمل شود. اگر سفر را ممنوع کردند، مردم به سفر نروند، بنده هم قطعاً مانند سال گذشته به سفر نخواهم رفت"؟!  یادمان هست فرمود وقتی کسی ماسک نمی زند من از آن پرستار فداکار خجالت می کشم؟ یادمان هست که فرمود ستاد کرونا طوری برنامه ریزی کند که در ماه مبارک رمضان که مردم به دعا و توسل و عبادت نیاز دارند، مساجد باز و مراسمات مذهبی برگزار شود چون "مردم مؤمن و مسجدی ما بیشتر از دیگران به قواعد عمل می کنند...و بر عهده‌ی من و همه مردم است که بر طبق آن تصمیم‌گیری‌ها ان‌شاءالله عمل بشود"؟ یادمان هست خود ایشان همیشه اول عمل کننده به نظرات کارشناسی و تخصصی ستاد ملی بودند و  مراسمات بیت را بدون حضور عزاداران و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کردند؟!
همه اینها یعنی هیچ کس بهانه ای برای دامن زدن به شیوع کرونا از سوی مذهبی ها و متدینین نداشته باشد. یعنی توطئه ای که قرار بود به اسم مذهب تمام شود، نوشته نشد و موج های کرونا به پای بانیان و بدخواهان امت نوشته شد... و از طرفی جان میلیون ها مومن و متدین از خطر کرونا به خاطر اعتکاف و اربعین و سفر، نجات یافت...
 امروز وقتی اسم کرونا می آید، مقصر مسئولینی هستند که خود به دستورات ستاد ملی کرونا گوش نداده و با سهل انگاری عامدانه یا مدیریت بسیار ضعیف خود، جاده شمال و پرواز ترکیه و صف مرغ را باز گذاشتند و یا کسانی که با توصیه های غیرتخصصی به اسم مذهب با علم مخالفت کردند و نظر عالی ترین مقام علمی و دینی را وقعی ننهادند؛ همان افراطیونی که با خودمحوری و خود حق پنداری چه بسا در لباس دین یا به اسم مذهب و طب سنتی و اسلامی، گاه با اصل کرونا و گاه با شیوه های درمان و جلوگیری مخالف می کردند، و هر بار با رفتار و گفتار رهبر حکیم در رعایت پروتکل ها و بالاخره با زدن واکسن ایرانی، دچار فقدان تئوریک شده و مات می شدند.
اینچنین کرونا خواسته و ناخواسته به پای بانیان واقعی اش نوشته شد و رهبر حکیم ما توطئه خطرناک کروناییان را مدیریت کرد و با رعایت پروتکل ها و زدن واکسن ایرانی، افراطیون و غیرمتخصصین را به جای خود برگرداند و با جمع علم و دین در شرایط فعلی، بار دیگر اسلام و ایران را سرافراز نمود...و با درخواست انتشار فرمول واکسن برای نجات جهان، انسانیت را درس داد...
تبریک به بقیه الله الاعظم روحی فداه به خاطر داشتن چنین نائبی و تبریک به ولایتمداران حقیقی و ایرانیان دلسوز و حق طلب به خاطر داشتن چنین رهبر حکیم و هوشمندی.