صفحه اصلی ورود جستجو ارتباط با ما
امام حسين(ع):هركس از روى نافرمانى و معصيتِ خداوند كارى را انجام دهد، آنچه را آرزو دارد سريع تر از دست مى دهد و به چيزي که از آن ميترسد مبتلا مى گردد.

هفته‌نامه پرتو

 

شماره 862 هفته نامه پرتو سخن

چهارشنبه 26 اسفند 95

برای دریافت کامل هفته نامه، اینجا کلیک کنید

 

يادداشت

گفتگوی صمیمی دکتر رحیم پور با جوانان (بخش اول)
شاخص‌هاي انقلابي‌گري از نگاه امام خميني(ره)
بيانات ر‌هبر معظم انقلاب
محمدرضا باقرزاده
عبدالصالح شمس‌اللهي

پيوندها

   قبس

 

 

 

 

سیر مطالعاتی آثار معرفتی، بصیرتی و اخلاقی

تشخیص درست مقصود و راه رسیدن به آن، و عبور از گردنه‌‌های پرپیچ و خم مسیر در دنیای پرتلاطمی که مکاتب گوناگون داعیه‌دار راهنمایی بشر به آرمان‌های او هستند، کاری بس مهم و در عین حال، دشوار می‌نماید. انبیا و اولیا به عنوان راهنمایان راستین بشر و اسلام‌شناسان حقیقی در زمان ما وظیفه هدایت عموم مردم را بر عهده دارند و بر دیگران است که با فراگیری آموزه‌های آنها و تأسی به ایشان، راه را بیابند و بپیمایند. بدین ترتیب، شناخت وظیفه و عمل به آن، کاری عمومی و مربوط به همگان است و اینک گرچه با رشد امکانات آموزشی و فرهنگی و تبلیغی، آگاهی‌ها نیز رشد یافته است، ولی شیاطین با استفاده از این امکانات دام‌های خود را برای انحراف گسترده‌تر افراد بشر پهن نموده‌اند و بدین ترتیب صحنه انتخاب و امتحان بسی دشوارتر از پیش شده است. در نتیجه دستیابی به همان مقصود، تلاشی بیشتر و جدی‌تر را در سطح عموم مردم می‌طلبد...

جهت مطالعه بیشتر مطالب این کتاب و مشاهده فهرست اجمالی کتاب‌های سیر مطالعاتی از فهرست زیر یا از فهرست سمت راست سایت استفاده نمایید. ضمناً کتاب الکترونیکی PDF‌ این سیر مطالعاتی را می‌توانید از اینجا دانلود نمایید.