امام حسين(ع):هركس از روى نافرمانى و معصيتِ خداوند كارى را انجام دهد، آنچه را آرزو دارد سريع تر از دست مى دهد و به چيزي که از آن ميترسد مبتلا مى گردد.

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین شکروی کاشانی دبیر اجرائی بیست و دومین همایش کشوری دفتر ارتباطات فرهنگی با عنوان « حوزه انقلابی و رسالت های آن» به ارائه گزارشی پیرامون این همایش پرداخت که در ادامه متن کامل این گزارش تقدیم می گردد:

هفته‌نامه پرتو

 

شماره 862 هفته نامه پرتو سخن

چهارشنبه 26 اسفند 95

برای دریافت کامل هفته نامه، اینجا کلیک کنید

 

يادداشت

پيوندها

   قبس

 

 

 

 

سیر مطالعاتی آثار معرفتی، بصیرتی و اخلاقی

تشخیص درست مقصود و راه رسیدن به آن، و عبور از گردنه‌‌های پرپیچ و خم مسیر در دنیای پرتلاطمی که مکاتب گوناگون داعیه‌دار راهنمایی بشر به آرمان‌های او هستند، کاری بس مهم و در عین حال، دشوار می‌نماید. انبیا و اولیا به عنوان راهنمایان راستین بشر و اسلام‌شناسان حقیقی در زمان ما وظیفه هدایت عموم مردم را بر عهده دارند و بر دیگران است که با فراگیری آموزه‌های آنها و تأسی به ایشان، راه را بیابند و بپیمایند. بدین ترتیب، شناخت وظیفه و عمل به آن، کاری عمومی و مربوط به همگان است و اینک گرچه با رشد امکانات آموزشی و فرهنگی و تبلیغی، آگاهی‌ها نیز رشد یافته است، ولی شیاطین با استفاده از این امکانات دام‌های خود را برای انحراف گسترده‌تر افراد بشر پهن نموده‌اند و بدین ترتیب صحنه انتخاب و امتحان بسی دشوارتر از پیش شده است. در نتیجه دستیابی به همان مقصود، تلاشی بیشتر و جدی‌تر را در سطح عموم مردم می‌طلبد...

جهت مطالعه بیشتر مطالب این کتاب و مشاهده فهرست اجمالی کتاب‌های سیر مطالعاتی از فهرست زیر یا از فهرست سمت راست سایت استفاده نمایید. ضمناً کتاب الکترونیکی PDF‌ این سیر مطالعاتی را می‌توانید از اینجا دانلود نمایید.