صفحه اصلی ورود جستجو ارتباط با ما
امام حسين(ع):هركس از روى نافرمانى و معصيتِ خداوند كارى را انجام دهد، آنچه را آرزو دارد سريع تر از دست مى دهد و به چيزي که از آن ميترسد مبتلا مى گردد.

هفته‌نامه پرتو

 

شماره 862 هفته نامه پرتو سخن

چهارشنبه 26 اسفند 95

برای دریافت کامل هفته نامه، اینجا کلیک کنید

 

يادداشت

گفتگوی صمیمی دکتر رحیم پور با جوانان (بخش اول)
شاخص‌هاي انقلابي‌گري از نگاه امام خميني(ره)
بيانات ر‌هبر معظم انقلاب
محمدرضا باقرزاده
عبدالصالح شمس‌اللهي

پيوندها

   قبس

 

 

 

 

بالگردها و جنگنده‌های از کار افتاده سوری در راه جمعه بازار آنکارا

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، عناصر تروریستی موسوم به هیات تحریر الشام پس از متحمل شدن شکست های سنگین در استان های حلب و ادلب با فرمان حامیان خود، غارت ثروت ملت سوریه را در روزهای گذشته به صورت علنی در دستور کار قرار داده اند.

عناصر تروریستی مستقر در شمال سوریه که در سال های گذشته با اسامی مختلف در میدان های نبرد حاضر شده اند، همواره درصدد بودند نسبت به گروه تروریستی داعش وجهه بهتری از خود نمایش دهند و حداقل از چپاول ثروت ملی سوریه در برابر لنز دوربین های رسانه ها پرهیز کنند اما به رسوایی های متوالی در هفته های گذشته ادامه دادند تا چهره واقعی آنان برای افکار عمومی جهان نمایان شود.

تروریست های موسوم به «هیات تحریرالشام» که پیشتر در یک ماه گذشته با گاف های رسانه ای زمینه مضحکه خود را در رسانه های جهان فراهم کرده بودند این بار به گونه ای رفتار کردند که به نظر می رسد چیزی برای از دست دادن ندارند.

براساس اطلاعات به دست آمده، گروهی از عناصر تروریستی موسوم به هیات تحریرالشام در مناطق تحت اشغال جنوب غرب استان حلب اقدام به برداشتن ریل های خط راه آهن منطقه «الزربه» کردند؛ براساس اعلام منابع میدانی، تروریست ها علاوه بر تخریب مسیر ریلی، آهن های ریل قطار را هم به صورت مواد خام به دولت ترکیه می فروشند.

از حومه شمال غرب استان حماه هم خبر می رسد، عناصر تروریستی حزب الترکستانی اقدام به تخریب مسیر ریلی و ایستگاه قطار «زیزون» کردند و تجهیزات با ارزش را برای فروش به ترکیه کنار گذاشتند.

از فرودگاه نظامی تفتناز در استان ادلب هم خبرها حاکیست، گروه های تروریستی در ۴۸ ساعت گذشته تعدادی از بالگردها و جنگنده های از کار افتاده را به سمت مرزهای ترکیه انتقال داده اند.

یک منبع میدانی از تلاش تروریست ها برای فروش این تجهیزات نظامی تخریب شده به دولت ترکیه خبر داد و گفت: مقامات ترکیه ای از عناصر تروریستی خواسته اند که در سریع ترین زمان نسبت به تخلیه پایگاه های خود در فرودگاه نظامی تفتناز اقدام کنند.

دولت ترکیه درصدد است از فرودگاه نظامی تفتناز به عنوان پایگاهی برای نیروهای ارتش خود استفاده کند؛ آنکارا در روزهای گذشته با بهانه تصویب طرح کاهش مناطق تنش به دنبال ساخت پایگاه های متعدد نظامی در استان های حلب، ادلب و حماه است تا مانع از پیشروی نیروهای جبهه مقاومت در عمق مناطق تحت اشغال تروریست ها شود.

در همین ارتباط، کاروان نظامی دیگری ارتش ترکیه از استان مرزی هاتای وارد گذرگاه مرزی «کفرلوسین» در خاک سوریه شده است؛ مقصد این کاروان نظامی، روستای «الصرمان» (حومه شهر راهبردی معره النعمان) در جنوب استان ادلب است.

به گزارش مشرق، همزمان با تحرکات جدید گروه های تروریستی در منطقه، جنگنده های روسی به شدت مواضع تروریست ها را در فرودگاه نظامی «تفتناز» و شمال استان حماه هدف قرار دادند؛ در این حملات چند پایگاه تروریست ها به طور کامل منهدم شد.

منبع:مشرق نیوز