صفحه اصلی ورود جستجو ارتباط با ما
امام حسين(ع):هركس از روى نافرمانى و معصيتِ خداوند كارى را انجام دهد، آنچه را آرزو دارد سريع تر از دست مى دهد و به چيزي که از آن ميترسد مبتلا مى گردد.

هفته‌نامه پرتو

 

شماره 862 هفته نامه پرتو سخن

چهارشنبه 26 اسفند 95

برای دریافت کامل هفته نامه، اینجا کلیک کنید

 

يادداشت

گفتگوی صمیمی دکتر رحیم پور با جوانان (بخش اول)
شاخص‌هاي انقلابي‌گري از نگاه امام خميني(ره)
بيانات ر‌هبر معظم انقلاب
محمدرضا باقرزاده
عبدالصالح شمس‌اللهي

پيوندها

   قبس

 

 

 

 

خبر تصويري

معرفی کتاب «انقلاب اسلامی و ریشه های آن»

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، کتابِ «انقلاب اسلامی و ریشه های آن»، بخشی از مباحث نظری و عملی مربوط به انقلاب اسلامی استاد فرزانه، حضرت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی «دامت برکاته» است که با تلاش پژوهشگر ارجمند جناب حجت الاسلام آقای قاسم شبان نيا در قالب متن درسی تدوین و نگارش یافته است. هدف اصلی کتاب همان طور که اسم آن بر روی کتاب آمده است ارایة مباحث بنيادین انقلاب اسلامی و ریشه‌های آن برای استفاده علاقه مندان می‌باشد.

معرفی کتاب نظریه‌ی سیاسی اسلام

گردآوری سخنرانی استاد علامه محمد تقی مصباح یزدی

جمهوری اسلامی ایران نخستین بار با مدیریت ابر دکترین ولایت فقیه موفق شده است حکومتی را بر پایه‌ی اسلام آغاز کند که نزدیک به چهار دهه از عمر آن سپری شده است. وظیفه آحاد مسلمین است که این نعمت بزرگ را قدر بدانند و به پاس شکرانه تداوم آن دست دشمنان را از دامن انقلاب و اسلامیت آن برچینند.

معرفی کتاب سلسله دروس اندیشه‌های بنیادین اسلامی«انسان شناسی»

مؤلف: محمود رجبی

آدمی پیوسته با بسیاری از گزینه‌های رفتاری مواجه است که حق انتخاب همه‌ی آنها را ندارد و بایستی چشم خود را به بعضی از دیدنی‌ها ببندد، به بخشی از شنیدنی‌ها گوش فرا ندهد، همگام با رشد قوای بدنی، فکری و عاطفی و درهم تنیدن روابط گوناگون اجتماعی و افزایش اندوخته‌های علمی و مهارت‌های عملی، دایره گزینه‌ها به صورت تصاعدی گسترش می‌یابد، به طوری که در هر لحظه هزاران کار می‌توان انجام داد و گزینش کارها دشوار می‌شود.

دعوت به تنبلی

جهاد مداوم نیاز همه است همه ی پیشرفته ها همه ی تمدن سازی ها ، به برکت مجاهدت دائم شده است.
مجاهدت دائم هم همه اش به معنای رنج کشیدن نیست. جهاد شوق آفرین است. جهاد شادی و نشاط آفرین است. امروز که نیازی به این جهاد داریم ، کسی بیاید به تنبلی و کسالت و انزوا و بیکاری و بیکارگی دعوت کند . اینها می شود کفران نعمت الهی ؛«ءالم تر الی الذین بدلوا نعمت الله کفرا و احقّوا قومهم دار البوار » این نباید بشود .
11/02/1392

سینمای طراز انقلاب اسلامی، مخاطرات و افق‌های پیش رو

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی

علی‌اصغر سیاحت‌هویدا

مطالعه هر اتفاقی در فضای اجتماعی می‌تواند بیانگر چالش‌ها و مخاطرات و نیز فرصت‌ها و افق‌های پیش رو باشد. هنگامی که انقلاب اسلامی رخ داد، همه تلاش کردند تا مسائل گوناگون کشور به سمت طراز واقعی انقلاب اسلامی برود. در حوزه نظامی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ...
اما این تلاش‌ها ناکافی بود و هر چه از انقلاب می‌گذشت، مطالبه کافی درباره اوضاع و احوال سینمای ایران از جانب توده مردم رخ نمی‌داد و به همین دلیل در دهه هشتاد و کمی قبل و بعد از آن ما درسینما دچار یک رخوت و نخوت شدیم.

چالش‌های پیش‌روی انقلاب اسلامی و چشم‌انداز آینده

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی

دکتر جهان بین؛ استادیار دانشگاه شاهد
مقدمه

تحلیلی بر آینده انقلاب اسلامی ایران

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، نوشته:علی رضا هادی

مقدمه

آيا انقلاب فرزندان خود را مي خورد؟!

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، مقاله حاضر، نوشته حسین شریعتمداری مدیر مسئول کیهان است که یکسال بعد از فتنه88 به نگارش درآمده است. با توجه به تلاش دوباره برخی از سران فتنه در این روزها، بازنشر آن ضروری به نظر می رسد.

کارآمدی انقلاب اسلامی ایران و جنگ‌های ترکیبی دشمن

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی

سخنرانی دکتر رضا سراج
تهیه و تنظیم: محسن مومنی

مقدمه
بحث «جمع‌بندی از منازعه انقلاب اسلامی و نظام سلطه» به ما یک دید راهبردی و کلان می‌دهد که اولاً تبیین و ترسیم آن به ما کمک می‌کند تا بتوانیم جریان‌ها را در آن جای‌گذاری و جانمایی کنیم.
ثانیاً آثار دیگر این بحث این است که ما می‌توانیم از دل این بحث نگاه به آینده کنیم و در واقع یک «آینده‌نگری» هم نسبت به انقلاب اسلامی و نظام سلطه به دست بیاوریم.
انقلاب اسلامی و تغییر معادلات جهانی