صفحه اصلی ورود جستجو ارتباط با ما
امام حسين(ع):هركس از روى نافرمانى و معصيتِ خداوند كارى را انجام دهد، آنچه را آرزو دارد سريع تر از دست مى دهد و به چيزي که از آن ميترسد مبتلا مى گردد.

هفته‌نامه پرتو

 

شماره 862 هفته نامه پرتو سخن

چهارشنبه 26 اسفند 95

برای دریافت کامل هفته نامه، اینجا کلیک کنید

 

يادداشت

گفتگوی صمیمی دکتر رحیم پور با جوانان (بخش اول)
شاخص‌هاي انقلابي‌گري از نگاه امام خميني(ره)
بيانات ر‌هبر معظم انقلاب
محمدرضا باقرزاده
عبدالصالح شمس‌اللهي

پيوندها

   قبس

 

 

 

 

ساير رسانه‌ها

انقلاب اسلامی با رهنمودهای مقام معظم رهبری سرپا مانده است

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی شیرازی اظهار داشت: متأسفانه امروزه مردم شناخت مناسبی نسبت به ابعاد وجودی، فکری و مدیریتی مقام معظم رهبری ندارند و رسالت اصلی راویان سیره شهدا بیان این ابعاد برای مردم است.

وی با بیان اینکه باید از سخنان مقام معظم رهبری نسبت به شهدای جبهه مقاومت بهره بگیریم، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در نامه‌ای به سید حسن نصرالله قبل از پیروزی حزب‌الله لبنان بشارت تبدیل‌شدن آن‌ها به قدرت منطقه‌ای را داده بودند.

اشرافی‌گری و بی‌توجهی به مستضعفان ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم متدین و انقلابی تبریز، درک عمیق و انقلابی ملت در تفکیک میان «انقلاب و نظام» با «عملکرد تشکیلات و دستگاههای مختلف» را از علل اصلی حضور متفاوت و تحسین‌برانگیز مردم در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن امسال خواندند و سخنان مهمی در چهار محور «انقلاب و کارکرد اصلی آن»، «آسیب شناسی انقلاب»، «اولویتهای مقطع کنونی» و «آینده انقلاب» بیان کردند.

لانه جاسوسی آمریکا فقط مختص بررسی وضعیت ایران نبوده است

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، حضور ایالات متحده آمریکا در ایران، اهداف و جنبه های مختلفی داشته است. در دورانی که جهان با دو قطب قدرت شرق به رهبری اتحاد جماهیر شوروی و غرب به رهبری ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شد، هر دو قدرت در کشورهای حوزه نفوذ خود سعی در کنترل و نظارت بر رقیب خود و گروههای حامی آن داشتند.

با توجه به نزدیکی و همسایگی کشور ما با قدرت شرقی، ایران عصر رژیم پهلوی در حکم دیده‌بان فعالیتهای رهبری بلوک شرق و گروههای جانبدار آن بود.

توقیف مجله تايم به خاطر افشاگري عليه اشرف پهلوي‌

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی به نقل از موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی ، آورده اند که در دوران پهلوی، در محافل مطلع مطبوعاتي تهران شايع بود كه شماره‌هاي اخير مجله تايم كه به ايران ارسال شده تماماً از طرف سازمان اطلاعات و امنيت كشور سانسور و دو صفحه وسط آن بريده شده است.

گفته مي‌شود مندرجات اين دو صفحه كه توسط يك مخبر آمريكايي تهيه شده بود مربوط به قاچاق مواد مخدر و باند قاچاقچيان هروئين و كوكائين در ايران بوده و والاحضرت اشرف پهلوي و اعليحضرت همايون شاهنشاه و علياحضرت ملكه مادر به ترتيب از گردانندگان باند فروشندگان مواد مذكور در خاورميانه و ايران معرفي شده‌اند.

برجام موشکی نخواهیم داشت

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به حضور پرشکوه مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: ما امسال شاهد شکوه سراسری راهپیمایی ۲۲ بهمن به شکل کم نظیر بودیم و آمارها نشان داد که این حضور بیشتر از سال‌های گذشته بود و از کیفیت بیشتری برخوردار بود

وی افزود: برخی از کشورهای اسلامی نیز به حمایت از ایران اسلامی از سالگرد انقلاب اظهار خشنودی کردند و در جشن بزرگ اسلامی، ایران را همراهی کردند.

تجدید پیمان مردم با امام و رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن

پناهیان: نمی‌شود مرگ بر آمریکا گفت و کشور را با فرهنگ لیبرالی مدیریت کرد

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در مراسم پنجمین سالگرد شهادت شهید حسن شاطری در سخنانی گفت: وقتی درباره شهدا سخن می‌گوییم درباره شخصیت‌های افسانه‌ای حرف نمی‌زنیم. این افراد کسانی نبودند که همیشه بر سجاده عبادت باشند که درباره آن ها ماورایی حرف بزنیم اما نورانیت شهدا باعث شد ما درباره ویژگی های آنها بگوییم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به ویژگی های شهید شاطری گفت: شهید شاطری مدیری بود که اگر در راس هر وزارتخانه و سازمان و پروژه بزرگ و نشدنی واقع می شد، آن کار را شدنی می‌کرد.

«رژیم صهیونیستی»، بازیگر فعال در بحران روابط کشورهای خلیج فارس

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی ، جدال رسانه‌ای میان قطر و کشورهای تحریم کننده آن با بحران خلیج فارس که به دهمین ماه خود وارد شده است همچنان ادامه دارد.

پایگاه خبری العهد با بیان این مطلب، نوشت، آخرین قسمت این مجموعه همان چیزی است که توسط رسانه‌های ائتلاف چهارگانه به رهبری عربستان سعودی صادر شد و در آن قطر را متهم کردند که از طریق عادی سازی با رژیم صهیونیستی و نزدیکی به اسرائیل به دنبال کاستن از فشارها بر روی خویش است به گونه‌ای که آمریکا را وادار کند این چهار کشور را برای لغو تحریم‌هایی که از پنجم ژوئن 2017 علیه دوحه اعمال شده تحت فشار قرار دهد.

افشای «خیانت بزرگ» توسط نزدیکان روحانی ؟

به گزارش دفتر ارتباطات فرهنگی :دو تن از نزدیکان رئیس‌جمهور روحانی به تازگی دست به افشاگری‌های بزرگی درباره مسئله «خیانت» و «القای ناامیدی» در کشور زده‌اند.

علی ربیعی، وزیر کار دولت دوازدهم و از چهره‌های امنیتی دهه شصت و هفتاد، اخیراً طی اظهاراتی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی گفته است: «صورت مسئله ای را پاک نمی‌کنیم اما پخش ناامیدی، بزرگترین خیانت در کشور است.»[۱]

در همین حال، شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس‌جمهور در امور شهروندی نیز چند روز قبل طی اظهاراتی تصریح می‌کند:

آیت الله رجبی: مؤلفه های حوزة انقلابی

آیت الله رجبی: حوزه انقلابی؛ در عرصه تبیین مبانی نظام و دفاع از آن و تأمین نیازهای نظام حضور همه جانبه و به موقع دارد.

دکتر علی مصباح: شاخصهای حوزه انقلابی در سه بخش قابل بیان است

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و به نقل از خبرنگار انجمن فارغ التحصیلان مؤسسه امام خمینی(ره) دبیر کل این انجمن در سی و دومین نشست انجمن گفت: این نشست ها برای هم افزایی و پیشبرد اهداف مؤسسه در حال فعالیت است و این نشستها از جمله فعالیتهاست.